KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13682008
nr 1368 2008
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
"Havre". Signerad. Akvarell, 20x33 cm
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
6.800 kr
måndag 14 december 2020
kl 19:29:38
6.600 kr
- Klassiska
14 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anna Palm de Rosa
Läs mer om Anna Palm de Rosa